Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Apr 29, 2024 7:48 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Pripad jednej uctovnicky
PoslaťNapísal: Pia Feb 22, 2008 10:39 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Sep 23, 2007 8:34 pm
Príspevky: 19
Po podani lieku Kalium muriaticum C30 sa udialo toto: O dva dni velka unava, bolest celeho tela, zimnica, citliva pokozka, poobede si neobvykle lahla spat a spala do dalsieho dna. Streda hnacka, stvrtok krutenie brucha. Trvalo to tak 3 dni, kazdy den o nieco slabsie. Vyzerala strasne.
Uff, bola som si liekom takmer ista. Po precitani materie mediky mi to sedelo tiez.
Z jej problemov vsak nic nezmizlo. Pije dost pravidelne kavu. 1 glob. dostala dva dni po sebe.
Zda sa , ze to nebol spravny liek.
Skusenejsi, prosim, poradte.
Skusim pripad opisat, no neviem, ci z tej omacky vyberiem to podstatne. Liek som urcila bez rozhovoru, povedala som si, ze ved ju dobre poznam a co neviem mi aj tak nepovie, lebo je taka. Nakoniec som vsak urobila rozhovor a tu je strucny obsah:
zena,59r.,uctovnik-veduca,pevna stavba tela, skor sirsia,bradavica na tvari-vyoperovana.Tmave,rovne vlasy.V mladosti o seba velmi dbala, posledne roky to zanedbavala, stracala chut zit. Zmenilo sa to prichodom 1.vnucky na svet.
Konicky:romanticke filmy,kriminalky,pocitacove hry, vnucky.
Trapi ju:chrbat-krize, poskodena medzistavc.platnicka a z nej vystreluje do pravej nohy ostra bolest,>sadnut si.
Lava noha-cukanie v lytku i krce, >vylozit nohy.
Hucanie v usiach cca 1-2 mesiace <atmosf.tlak. Viac to vnima v klude. Je to ako pri vysokonapätovom stlpe.
Kasel -skor vlhky (fajciarsky) <studeny vzduch. Opakovany zapal priedusiek pred 2 rokmi. Liecene antibiotikami.
Prava noha-stehno v min. herpes.
Chronicky zapal vajecnikov a cysta na vajecnikoch liecena v mladosti a vyliecena (vpichovali jej vlastne bakterie infikovane).
Narazeny bedrovy klb - vytvoril sa jej medziklbovy zapa na pravej nohe. Liecili to 1/2 roka sadrou a neskor liekmi.
Zhorsuje sa jej zrak.
Za najvacsi problem v zivote oznacila - problemy s otcom svojich deti pocas manzelstva. Bol prchky, bil ju a bol neustale neverny. Po cca 10 rokoch sa rozviedli, ked dcera povedala, ze utecie z domu.
A terajsi partner - klame, uz to ani nezistuje, nepyta sa, snazi sa to ignorovat.Problemy okolo financii.
Velmi zle znasala umieranie kolegyne pred ocami. Trapiloju, ze si ju sef vazi ale neodmenuje ju. Zralo ju to. Bolo to pod jej uroven. Nemohla to prezriet. Vraj slaboch v jej ociach. A zase sa to opakuje teraz. Kolegyna ma uz 3 rokyvyssi plat. Ona robi viac a nic jej nezvysili. Ale v podstate je momentalne rada, ze ako dochodkyna moze este robit. Najviac ju tesia vnucky.
Zelania: Zdravie celej rodiny.
Trapi ju este syn:alkohol,hazardne hry.
O sebe: kludna,drzi v sebe slho svoje pocity, nereagovat, kvoli kludu v rodine vela krat nepovie co ma na srdci, je v podstate znasanlivy clovek. V robote je v oblube. Odovzdava rada svoje znalosti podriadenym, ma trpezlivost vysvetlovat.
S rodicmi: s mamou mala priatelsky vztah. Bola velmi inteligentna. S otcom - on ju miloval,ale ona ho brala , ale nemilovala ho, nebol pre nu vzorom chlapa. Bol to jednoduchy clovek. Nebol muzom. Bol poslusny, nebol iniciativny. Dom stavala mama a nie on.
Chute:kapust.halusky,ako dieta kysle veci,sol,teraz uz i sladke. Averz.:alkohol (okolo roku 2000 bola zavisla na alkohole, co pacientka ani nespomenula). Popijat zacala s 2.partnerom az do zavislosti. Psych. zrutenia. Opita raz povedala:"Keby nebolo vas deti, tak uz davno vyskocim z okna". Partner ju odmietol podporit tym zeby nepil aspon v jej pritomnosti. Nikdy jej nebol oporou. Naopak ona musela jedno obdobie jeho i zivit.

Po tomto rozhovore sa mi zda hl.problem partner-sulphuricum. Na Kalii vsak trvam.
Prosim poradte co jej dat.
Ma rada slnko ale nie horucavy. Posledne roky ma na slnenie alergiu na kozi.
Este snad doplnim vlastne pozorovanie, chodi oblecena skor sivo, v kostymoch, je konzervativna,strach zo zmeny,prevlada rozum, bez kamaratky,strach z chudoby,citliva na prievan.
Dakujem vopred za vsetky rady a nazory.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Ned Feb 24, 2008 4:23 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Sep 23, 2007 6:54 pm
Príspevky: 23
Bydlisko: Chorvátsky Grob
Som zvedavá, čo tu k tomu napíšu ľudia, čo sa tomu aj rozumejú. :D
Zaujímalo by ma ešte napríklad, či je zimomrivá alebo teplokrvná. Či bývala v mladosti skôr taká energická, pohyblivá alebo pokojná a pod.
Vychádza mi tu totiž ešte aj sépia.
K tým problémom s partnerom, ja by som povedala, že to má pôvod vo vzťahu k otcovi. :wink:
No vážne som zvedavá na názory múdrejších a skúsenejších. :lol:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: doplnenie pripadu uctovnicky
PoslaťNapísal: Ned Feb 24, 2008 6:21 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Sep 23, 2007 8:34 pm
Príspevky: 19
Pavlina, to je vsetko , co som z nej dostala.
Ci je zimomriva ? Odpovedala, ze hej, tak na 3 z 5 bodovej stupnice. Ale ked ju obcas vidim ako nalahko ide von, tak som si tym neni az taka ista.
Takmer nenosi sukne-nema ich rada. V saku by tusim i spavala.
V mladosti bola energicka,sportovala, sila si, ci strikovla na seba podla mody. Teraz nosi konzervativne - sive oblecenie. S kolegynami v terajsom zamestnani (asi ma zle skusenosti) si vyka.
Ani jedno z jej deti nema partnera podla jej zelania. Zo zaciatku sa proti tomu burila, teraz to respektuje, lebo jej ine nezostava.
Nepovedala to, ale jedia doma najcastejsie maso. Zeleninu a strukoviny nemusi.
Je tuha fajciarka uz od mlada.
Na ludi posobi velmi srdecne - viem z pocutia, co o nej hovoria.

I ja cakam na mudrejsich, aby ma z tohto vymotali, lebo sama dalej ist neviem.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Jún 27, 2008 3:08 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 8:15 am
Príspevky: 15
Bydlisko: Banská Bystrica
Základný problém je v tom, že ste sa snažili vyriešiť všetky problémy jediným liekom, ktorý, podľa Vás, zodpovedal jej základnej konštitúcii. Čo sa ale udialo, bolo len to, že niečo sa pohýbalo, bolo nejaké zhoršenie, ale žiadne zlepšenie. Že sa niečo dialo, ukazuje, že liek rezonuje s nejakou vrstvou, možno aj základnou konštitučnou, ale ak sa chcete niekam dostať, musíte začať s poslednou vrstvou a podať liek na ňu. Keď sa tá vrstva vyrieši, podáte liek na predposlednú atď. až kým sa (o pár rokov) dopracujete k základnej vrstve, kde môžete podať to, čo sa javí ako konštitučný liek.

Podľa Vášho popisu má tá pani celý kopec problémov, ktoré ale nevznikli všetky naraz, pridávali sa postupne.

Mali by ste si zostaviť časovú líniu a všetky tie veci, ktoré Vám porozprávala, si na ňu zaradiť a snažiť sa ich roztriediť medzi vrstvy.
Pozrite sa na jej aktuálny stav a spýtajte sa samej seba, kde jej podľa Vás uniká najviac energie, ktorá časť si momentálne najviac "pýta" liečenie.

Príklad: niekde tam píšete, že zápal priedušiek bol potlačený antibiotikami a tiež, že jej vyoperovali bradavicu na tvári. Tá časť si môže "pýtať" liek Thuja. Bol tam problém s násilím v rodine: Staphisagria atď.

Upozorňujem ale, že toto je len príklad. Aby ste vedeli, čo podať, musíte si urobiť tú časovú líniu, odhaliť vrstvy a postupovať od poslednej k prvej.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: tak nejako
PoslaťNapísal: Pon Jún 30, 2008 7:31 am 
Offline

Registrovaný: Sob Jan 20, 2007 9:06 pm
Príspevky: 36
ako Divia Chabra,


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Sob Aug 23, 2008 1:12 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Sep 23, 2007 8:34 pm
Príspevky: 19
Velmi pekne dakujem za vas nazor pan Bezemek :).


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Dec 10, 2010 7:24 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Sep 23, 2007 8:34 pm
Príspevky: 19
Kedze som si nebola nicim ista a hlavne som nemala nadhlad, tak som ju dostala k jednej pani homeopatke. Dostala na smutok liek Natrum muriatikum, vela sa zlepsilo, teda psychicky. Menej plakala, zlepsili sa jej nejake vztahy. A dnes mozem povedat, ze sa k nej vratil partner, s ktorym zila cca 20 rokov a rok sa jej neozyval.Po tom co od nej odisiel.
Zial na dalsie liecenie sa nedostavila :(.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.