Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Apr 29, 2024 5:47 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: slávni homeopati
PoslaťNapísal: Pia Dec 28, 2007 12:21 am 
Offline

Registrovaný: Uto Sep 04, 2007 11:07 am
Príspevky: 51
Bydlisko: Komárno/Nitra
Tak a opäť otváram novú otázku :)

Zaujímal by ma názor homeopatov aj ne-homeopatov týkajúci sa slávnych homeopatov. Ktorí homeopati sú vám najbližší?

Mne osobne sú najbližší Rajan Sankaran a George Vithoulkas. Vithoulkas je podľa mňa skutočne veľmi vzdelaný človek a mnoho o homeopatii vie. Videozáznamy z jeho prednášok a tiež jeho kniha "Homeopatická veda" sú pre mňa jasným dôkazom. Asi nikto nepoprie, že je to jeden z najlepších homeopatov súčasnosti. Jeho popisy liekov sú úžasné, pekne vykresľujú esenciu, generálie i modality... no do značnej miery sa zaoberájú aj fyzickými symptómami.
Predsavšak ma pri čítaní jeho prác niekedy chytí úzkosť nad tým, ako nesmierne ťažké je naučiť sa byť dobrým homeopatom a mám dojem že budem mať možnosť byť "priemerným" možno tak v 50-ke :) Jeho výklady mi pripadajú niekedy tak moc zdĺhavé s prílišným množstvom informácií, že ma čiastočne prejde ten veľký optimizmus a chuť študovať túto krásnu vedu.

Naproti tomu Rajan Sankaran ma svojou knihou "Duch homeopatia" a "Duše homeopatických liekov" absolútne fascinoval tým, že sa zameral hlavne na esenciu lieku, na jeho najvnútornejšiu podstatu, vysoko vyzdvihol mentálne symptómy a fyzické dal do úzadia. Tento prístup je mi omnoho bližší, pretože nevyžaduje takú analyzujúcu rozdrobenú prácu rozumu ale skôr duševnú empatiu. Tieto obrazy liekov sú tiež veľmi ľahko zapamätateľné. Hovorí síce, že tieto "esencie" sa skrývajú v úplnom jadre človeka a človek ich väčšinou nezbadá hneď, no predsa je mi to omnoho bližšie ako suché vedecké analyzovanie s používaním lekárskych termínov ktorým vôbec nerozumiem a s veľkou pozornosťou zameranou na fyzické symptómy.
Sám zastávam názor, že skutočná veľkosť môže byť len jednoduchá a len v jednoduchosti je krása a harmónia.
Preto tiež uprednostňujem materiu mediku, kde je popísaný skôr duševný stav pacienta, jeho správanie s modalitami a generáliami. Fyzické symptómy ani nečítam, unavujú ma a mám pocit, že sú zbytočné. Tiež nemám rád heslovité materie mediky.
Možno sa však nevedome prikláňam k takémuto praktikovaniu homeopatie, aby som ustúpil svojej lenivosti, keďže mi pripadá jednouchšia, nie tak náročná, nevyžaduje bežné lekárske znalosti, ktoré ja nemám.
Preto sa pýtam vás priatelia, čo si o tom myslíte a ku ktorej strane sa prikláňate vy, prípadne ktorí iní homeopat vás zaujal a prečo.. :)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.