Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Apr 29, 2024 7:54 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Belladona
PoslaťNapísal: Sob Feb 13, 2010 4:24 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Sep 23, 2007 8:34 pm
Príspevky: 19
Chcela by som vediet ako to je s Belladonou.
Nasa homeopatka raz povedala, ze Belladona pri nasom dietati mohla znizit teplotu, aj ked to nebol spravny liek a teraz treba cakat az znovu teplota vyjde, aby sa obraz vycistil, ci co ?.....
My sme vcera riesili nase dieta s vysokou teplotou, vychadzalo v repertorizacii viac liekov, davala som ich a ked som nevidela reakciu, tak som dala iny. Az teplota klesla ale stav sa nezlepsil. Vtedy ma napadlo, ze to mohla byt Belladona, ze stiahla teplotu a dalej sa nic nedeje. Dnes to manzel znovu zrepertorizoval - vysli 3 lieky. Dali sme Chamomilu a ta zabrala. Pomaly teplota klesla na normal a dieta je na 90 % zdrave.Uz teraz poobede.
Mozno sa niekomu zdaju moje otazky hlupe, ale ja mam riadny chaos v homeopatii a potrebujem skusenost niekoho, aby mi v tom bolo jasnejsie.
Tak dakujem vopred za vase nazory.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Ned Feb 14, 2010 3:08 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1798
Bydlisko: Poprad
Nie je to niečo špecifické pre Belladonnu, ale je to situácia paliatívne podaného lieku, t. j. lieku, ktorý je len čiastočne podobný stavu pacienta a preto dokáže len symptomaticky pomôcť.
Belladonna sa často omylom zamieňa s liekmi z čeľade compositae (asteraceae) len preto, že Belladonna aj compositae (napríklad Chamomilla, Calendula, Echinaceae, Bellis perenis, Arnica montana) majú ako charakteristický znak vysoké teploty. Ak pacient potrebuje nie Belladonu ale iný liek, ale dostane Belladonnu, môže Belladonna dosiahnuť symptomatickú zmenu, napríklad zníženie teploty, ale zvyšok, celkový stav je nezmenený, napríklad pretrváva zápal priedušiek. Z mojej skúsenosti vysoké teploty sú častejšie v praxi u liekov z čeľade compositae než Belladonna. Automatické predpisovanie Belladonny v tejto situácii Belladonny je nesprávne.


Naposledy upravil petroci dňa Uto Feb 16, 2010 12:11 pm, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Bell.
PoslaťNapísal: Pon Feb 15, 2010 5:08 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Sep 23, 2007 8:34 pm
Príspevky: 19
"doktooore, napiste si ma tam ! ja pridem od septembra do skoly, mna ta blbost moja uz nebavi ! " :D

Velmi pekne dakujem za kvalifikovanu odpoved.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Feb 16, 2010 12:09 pm 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1798
Bydlisko: Poprad
Pridte Erika :D, vzdy Vas rad uvidim.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Feb 24, 2010 7:14 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Okt 27, 2008 6:16 pm
Príspevky: 3
Belladonnu ako liek na vysokú teplotu som podala jedenkrát, kedy moja štvorročná dcéra, ktorá má bledú pokožku a je kľudný typ mala teplotu 40,7
rozpálené líca až človek cítil, že z nich sála teplo, oči jej "žiarili" a hádzala po mne v delíriu vankúše. Po podaní Belladonny po 20-tich minútach bola teplota 37,3 dcéra sa pokojne usmievala ako slniečko a pýtala si jesť polievku. Po rozpálení a "divokosti" Belladonny nebolo ani stopy.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Mar 11, 2010 10:54 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Sep 04, 2007 11:07 am
Príspevky: 51
Bydlisko: Komárno/Nitra
doktoréé, aj mňa si tam zapíšte, o rok a pol skončím výšku a som u vás ako na koni! :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Mar 12, 2010 9:33 am 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1798
Bydlisko: Poprad
Dobre Salem, už sa na Vás teším. A verím, že aj vaši spolužiaci, lebo budete všetko vedieť a oni budú z toho frustrovaní. :D


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.