Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Pon Apr 29, 2024 7:11 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: problemy s ekzemom
PoslaťNapísal: Pia Okt 17, 2008 10:21 am 
Offline

Registrovaný: Pia Okt 17, 2008 8:54 am
Príspevky: 2
Bydlisko: Castkovce
Dobry den prajem.
Nemam zatial skusenosti s homeopatiou,len som na internete objavila tuto stranku,takze som v tejto oblasti uplny zaciatocnik.
Skusim popisat moje zdravotne problemy a dufam ze sa najde niekto kto mi odpovie na moje trapenie :D
Trpim roznymi alergiami a ekzemom od malicka. Vlastne od nejakych mozno piatich rokov som trpela ekzemom v zahyboch predkolenia a predlaktia.V puberte mi to celkom zmizlo a objavilo sa to znova asi v 18tke. Vtedy som mala problemy s catstymi anginami a naslednymi antibiotikami,trvalo to asi tri az styri mesiace a pravdepodobne mi to znicilo cely imunitny system.Nasledne na to sa mi objavil ekzem v predlaktiach.V tej dobe som bola studentka, posledny rok na nadstavbe a zaciatkom leta som zacala pracovat ako kadernicka,Ekzem stale pretrvaval,niekedy sa zlepsil,niekedy zhorsil,casom mi presiel na dlane a pretrvava dodnes,teraz mam 26 rokov.Liecila som ho len doma bylinkovymi cajmi,obkladmi a kremami,nepomahalo.
Asi 4 roky dozadu som to mala najkritickejsie.Kupila som si v lekarni zmes byliniek na ekzem,doporucenu lekarnickou,ze vraj nejaky pani vyliecil tento caj z ekzemu ktorym trpela 15 rokov.Ja so vsak po par dnoch pitia caju dospela len k tomu ze mi nenormalne opuchla tvar,vsetko sa zhorsilo asi stvornasobne,bola som nutena zobrat si dovolenku a nvsivit koznu lekarku.Ta to oznacila za alergicku reakciu,nasadila kortikoidove kremy,samozrejme pomohli ale to sa neda pouzivat ich stale.Robila mi testy,na co som alergicka,vysli jej parfemy,nikel a po sledovani toho co zjem sme vylucili citrusy,rajciny.dzusy a celkovo tropicke ovocie.Povedala mi ze by som nemala pracovat ako kadernicka,ale to nepripada do uvahy,je to praca ktora mma bavi a prave sme sa po dvoch rokoch vratili aj s manzelom zo zahranicia (Irska) kde som vystriedala viacej zamestnani a ekzem bol vzdy.
Mala som velky problem teraz na dovolenke v Egypte,druhy den pobytu som mala alergicku reakciu,po celom tele som mala zihlavku ktora hrozne svrbela,neviem ci to bolo na slniecko,stravu,alebo vodu,nevedel mi to povedat ani lekar,bol u mna na izbe 3 krat,2krat mi pichol injekciu proti alergii a kremy,na chvilu pomohlo,ale v podstate ma to trapi dodnes a to som uz tyzden doma,objavil sa mi znova ekzem na rukach,uz tyzden pracujem znova ako kadernicka.
O sebe mozem napisat asi tolko,ze som velmi citliva,casto sa rozplacem, striedaju sa mi nalady od veselej a bezstarostnej po utrapenu bez chuti do zivota.Spavam vacsinou na chrbate,ale casto sa mi sniva aj trikrat za noc nezavisle od toho ci som najedena alebo nie,niekedy su to tazke sny inokedy normalne.Fobie celkovo nemam asi z nicoho len z lariev,takych bielych,to je asi jedina vec.
Zdravotne problemy mam caste zapaly mechura,v detstve som prekonala tazky zapal obliciek.
Zo stravy,milujem cipsy,vsetko slane a kysele.Cokoladu len obcas,jem vela ovocia,hlavne jablka a snazim sa pit 1,5 az 2 litre vody denne.
Neviem co este by som mala napisat,ale ak by sa nasiel niekto kto by mi vedel poradit bola by som velmi vdacna.
dakujem


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: nu
PoslaťNapísal: Sob Okt 18, 2008 8:09 am 
Offline

Registrovaný: Sob Jan 20, 2007 9:06 pm
Príspevky: 36
zrejme aj v Egypte vám organizmus, svojou reakciou dostatočne ukázal, že nie je niečo v poriadku s enzýmami. to je jasná reakcia. Ale hlavne tak dlho trvajúce problémy, sa ešte niekdy nepodarili liečiť cez mail. každý by vám vedel napísať, toto je možno, alebo toto možno, lenže vy potrebujete niečo istejšie, liečba určite môže pretrvávať aj dva roky, to sa netreba zľaknúť, potom sa niekedy zvykne vrátiť ochorenie po dvoch rokoch, ako mám skúsenosti s tým ja, ale určite by som na vašom mieste nechcela užívať niečo, len na vami podaných indíciách, lebo je to cesta k omylu a sklamaniu. Vyhľadajte si niekoho, komu budete dôverovať, a u koho teda vydržíte v liečbe, bez dôvery to nepôjde. Helena


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Ned Okt 19, 2008 10:17 am 
Offline

Registrovaný: Pia Okt 17, 2008 8:54 am
Príspevky: 2
Bydlisko: Castkovce
Dakujem Vam velmi pekne za odpoved :D . Rodinna znama mi slubila cislo jednej homeopaticky ktora pomohla jej znamej. Urcite to skusim,aj ked ste ma zaskocili stym ze to moze trvat aj dva roky,ale urcite to stoji za to,najma ked ste napisali ze Vam to pomohlo. A neviete mi povedat podla coho spoznam dobreho homeopata?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: spoznať
PoslaťNapísal: Ned Okt 19, 2008 10:54 am 
Offline

Registrovaný: Sob Jan 20, 2007 9:06 pm
Príspevky: 36
dobrého homeopata, to je ťažké, je to aj o tom, ako si sadnete do nôty, ako sa dokážete pred ním otvoriť, lebo je to o vzájomnej dôvere. Ja som nemala problémy s kožou, ale ľudia, čo chodia ku mne. Teda z istotou viem,že to je liečiteľné, Psoriáza, atopický ekzém, a v poslednej dobe pribúda veľa alergických prejavov. Tak vám držím palce, aby to vám vyšlo čo najlepšie a čo najskôr. Všetko dobré.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.