Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Fórum pre záujemcov o homeopatiu a študentov homeopatie
Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 4:05 pm

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: psychodynamizácia
PoslaťNapísal: Pon Nov 25, 2013 1:53 pm 
Offline

Registrovaný: Str Nov 20, 2013 1:04 pm
Príspevky: 3
Bydlisko: Prievidza
Dobrý deň.
Som záujemca o homeopatiu, praktikujem ju pri liečení svojich problémov a problémov najbližších už dlhšie.
napredujem (pomaly) a fascinuje ma táto úžasná záležitosť.
úspešne som mojej mamke odstránil pätnú ostrohu (hekla lava, osteocynesine), manželke tonzilitídu správnym podaním konštitučného lieku a dvoch homeo liekov následne na doliečenie.... A tak pomaly zvažujem či a ako, kde študovať, resp. rozvijať sa v homeopatii.
v účinok mentálneho lieku (papierik pod pohár) z princípu neverím, ale zafungoval :)

Avšak, niektoré veci ktoré sú naookolo podľa mňa podkopávajú nohy samej homeopatiii napr:
ako je to s tými PSION vreckovými počítačmi , čo sa kedysi predávali ako pomôcka pre homeopata?
http://www.kezdravi.cz/scripts/zobraz_text.php?id_odk=4 :)

Povolaním som informatik, preto nechápem ako tomu môže niekto dôverovať a či je nejaká predstava o fungovaní takého spôsobu liečby.
U papierika pod vodou ma napadá možné fungovanie typu:
mozog - myšlienka -pamäť vody -uchovanie informácie
ale tamto (psion) je podľa mňa nonsens.


ďakujem za Váš čas a reakcie
s úctou
Ľuboš


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: psychodynamizácia
PoslaťNapísal: Sob Mar 08, 2014 7:08 am 
Offline
Site Admin

Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 7:56 pm
Príspevky: 1778
Bydlisko: Poprad
Zaviedli ste zaujimavy termin - psychodynamizacia.
PSION sa bezne nepouziva. Na Slovensku je len niekolko tychto pravekych diarov.
Ak ste vsak videli, ze vzniklo ucinne pole pod vplyvom mena na papieri (ucinok textu v blizkosti vody demonstroval Massaru Emoto), preco by nemohlo sa to iste udiat aj mimo papiera? Na displeji PSION-u sa napise nazov lieku, potencia a meno pacienta. Ved je to to iste.
Ja sam mam problem prijat tento fakt, ale opakovane som videl, ze takto pripravene lieky boli ucinne.
Tu skutocnost predbieha nase predstavy o realite. Nase bezne vedomie zostalo niekde v 17. storoci, kedy vznikla mechanisticka fyzika.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: psychodynamizácia
PoslaťNapísal: Štv Mar 27, 2014 1:41 pm 
Offline

Registrovaný: Str Nov 20, 2013 1:04 pm
Príspevky: 3
Bydlisko: Prievidza
petroci píše:
Zaviedli ste zaujimavy termin - psychodynamizacia.
PSION sa bezne nepouziva. Na Slovensku je len niekolko tychto pravekych diarov.
Ak ste vsak videli, ze vzniklo ucinne pole pod vplyvom mena na papieri (ucinok textu v blizkosti vody demonstroval Massaru Emoto), preco by nemohlo sa to iste udiat aj mimo papiera? Na displeji PSION-u sa napise nazov lieku, potencia a meno pacienta. Ved je to to iste.
Ja sam mam problem prijat tento fakt, ale opakovane som videl, ze takto pripravene lieky boli ucinne.
Tu skutocnost predbieha nase predstavy o realite. Nase bezne vedomie zostalo niekde v 17. storoci, kedy vznikla mechanisticka fyzika.



Nádherne napísané "vedomie zostalo v 17. storoci " ... perfektné. Pojem psychodynamizácia mám z nejakého (prvotný zdroj si nepamätám) článku, ale nadviažem na Váš podnet, pán doktor.
Vo svojej práci sa veľmi často stretávam s rôznymi druhmi akýchsi energií od veľkého počtu ľudí, jednoducho je preukázateľné že človek tvorí / ovplyvňuje svojim konaním elektromagnetické javy v okolí. Toto fyzika pripúšťa pri všetkom možnom, čo možno fyzikálne / matematicky DNES popísať.
Samozrejme všetko ostatné mimo fyziku je "šarlatánstvo" alebo "donedávna šarlatánstvo", pomaly ale isto to pokorí jadrová, subjadrová fyzika, kvantová mechanika a v neposlednom rade moje pole pôsobnosti :) , informatika.
Tieto energie tvoria energoinformačný systém človeka, výborne rozpracovala tento koncept čínska a indická medicína, kde sa s energiami pracuje efektívne a výsledky sa dostavujú aj napriek západnému "ohŕňaniu nosom".

Ak teda pripustíme tento EIS človeka, potom sa oveľa lepšie a jednoduchšie chápe pôsobenie homeopatického lieku, ako de facto softwaru, niečoho, čo nutne nepotrebuje matériu k realizácii formy bytia lieku.
Znie to "divne" ale je to ako keď si vezmete trebárs harddisk
harddisk s nahratými fotkami váži, vyzerá, meria rovnako ako ten bez nich
podstatou bytia, nebytia, liečenia, ublíženia, života i smrti je myšlienka.
a to bytia v akejkoľvek predstaviteľnej, i nepredstaviteľnej forme.

Mám doma v šuflíku staručkého PSIONA, ktorý ale slúžil ako zápisník a malý počítač na cesty.
no .. asi sa spraví pár pokusov s psychodynamizáciou :)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.